tel. 015 843 19 89

Planowanie

W każdym przypadku chirurg stomatolog musi przeprowadzić szczegółowe badanie wraz z ocena zdjęć rentgenowskich, a czasem tomografii komputerowej. Na tej podstawie powstaje bezpieczny i przejrzysty plan leczenia realizujący oczekiwania pacjenta.

 

ETAP I – chirurgia

Najważniejszym etapem jest wprowadzenie samego implantu w miejsce gdzie wcześniej znajdowały się korzenie zębów. Zabieg przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym, co doskonale chroni pacjenta przed uczuciem bólu. Lekarz po niewielkim nacięciu dziąsła przygotowuje w sposób maksymalnie delikatny niewielkie otwory, w które następnie wprowadza implanty.

Ostatnim etapem zabiegu jest założenie kilku szwów, które po około tygodniu zostaną zdjęte.

 

ETAP II – protetyka

Gdy implant uzyska trwałe i bardzo stabilne połączenie z kością wykonujemy zabieg odsłonięcia implantu, po czym wykonujemy ostateczne uzupełnienie protetyczne w postaci pojedynczej korony, mostu lub protezy.

Ostatnim etapem leczenia jest precyzyjne zamontowanie nowych zębów.

 

IMPLANTY  STALOWA WOLA

 

Naturalny ząb składa się z korony zęba, która widoczna jest w ustach oraz struktury korzeni tkwiących w kości szczęk.

Implant wraz z koroną protetyczna zastępuje naturalny ząb. Implant wszczepiony zostaje w miejsce usuniętego korzenia, a do niego mocowana jest nowa korona.

Implanty wykonane są ze zgodnego z ludzkimi tkankami tytanu, który z powodzeniem od lat 50-tych stosowany jest w technologii medycznej.

Tytan jest doskonale tolerowany przez organizm ludzki. Implant wprowadzony w miejsce brakującego zęba ulega pełnej integracji z otaczająca kością, a umieszczona na nim korona zęba w pełni przejmuje rolę zastąpionego zęba.

Implanty swoim wyglądem przypominają naturalny korzeń zęba o średnicy kilku milimetrów i długości około 1 cm.

Różne rozmiary implantów pozwalają lekarzowi na znalezienie najlepszego rozwiązania dla każdego pacjenta przywracając możliwie najlepszy poziom estetyki i doskonałej funkcjonalności.

 

Stomatologia - Implanty - Chirurgia - Wybielanie - Protetyka

Od ponad 15 lat wszczepiamy implanty systemów : STRAUMANN, ASTRA TECH, NOBEL, ALPHA BIO, MIS SEVEN  dając pacjentowi sprawdzoną metodę leczenia, której jakość stoi na najwyższym poziomie. Implanty wyglądają i funkcjonują jak Twoje naturalne zęby.